Data dodania

Stypendium GFPS-Polska

GFPS-Polska zaprasza studentów oraz doktorantów i asystentów naukowych wszystkich kierunków z Polski do składania wniosków o stypendium w Niemczech na semestr letni roku akademickiego 2023/2024.


Termin zgłoszeń upływa 10.10.2023.


Wartość stypendium przyznawanego przez GFPS-Polska obejmuje:

  • miesęczne stypendium w wys. 2250 złotych,
  • pomoc w znalezieniu miejsca w akademiku lub na kwaterze prywatnej,
  • udział w dwóch czterodniowych seminariach (na początku semestru seminarium „DNI MIAST” – integracyjno-powitalne, oraz pod koniec semestru seminarium „FORUM” – podsumowujące pobyt).


Od kandydatów oczekuje się komunikatywnej znajomości języka niemieckiego w mowie i piśmie (poziom minimalny: B1), a także gotowości do aktywnego włączenia się w życie naukowe, kulturalne i towarzyskie wspólnoty akademickie podczas studiów w Niemczech.  
 

Wymogiem, jaki GFPS-Polska stawia stypendystom, jest przeprowadzenie projektu naukowego na wybrany przez siebie temat. Projekt może przyjąć formę referatu, doświadczenia, badania itp. Mile widziane jest nawiązanie do swojej pracy dyplomowej: licencjackiej, inżynierskiej, magisterskiej, doktorskiej.


Pomocne pytania i odpowiedzi:

  • Czy jeżeli byłam/byłem na Erasmusie mogę ubiegać się o to stypendium?
    Tak, z perspektywy GFPS stypendia mogą pokrywać się w czasie. Po stronie kandydata leży sprawdzenie, czy zgodne jest to z umową stypendialną podpisaną w ramach programu Erasmus.
  • Czy temat, który chcę zrealizować musi odnosić się do kierunku studiów, czy może być związany z moimi zainteresowaniami?

Temat może być dowolny, liczy się pomysł i motywy realizacji. Stypendium ma pomóc w rozwijaniu zainteresowań, hobby i zdobywaniu, być może pierwszych, doświadczeń w przeprowadzeniu projektu.
Szczegółowe informacje dotyczące stypendium znajdują się w na naszej stronie. W razie niejasności możliwe jest uzyskanie dodatkowych informacji pod adresem stypendia@gfps.pl.
O stowarzyszeniu

GFPS-Polska to organizacja studencka powstała w 1994 roku. Jej celem statutowym jest wspieranie nauki, współpracy i wymiany studenckiej oraz naukowej między Polską, Niemcami, Czechami i Ukrainą. Środki na organizowane przez nas wydarzenia i stypendia pozyskujemy z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz darowizn.


Więcej informacji - gfps.pl

PL