AKTUALNOŚCI

Witaj na stronie internetowej Instytutu Maszyn Roboczych i Pojazdów Samochodowych Politechniki Poznańskiej 

23.04.2024 Studenci "Pojazdów specjalizowanych" z wizytą dydaktyczną w firmie Wielton

W dn. 18.04.2024 Studenci VI semestru Mechaniki i Budowy Pojazdów o profilu dyplomowania "Pojazdy specjalizowane" odbyli wyjazdowe zajęcia dydaktyczne w firmie Wielton wchodzącej w skład międzynarodowej Grupy Wielton. 

Plan zrealizowanych zajęć obejmował część wykładową i praktyczną. W części wykładowej zapoznano się z informacjami o Grupie Wielton, w szczególności historią rozwoju Grupy, jej ekspansji na rynki zagraniczne, możliwości rozwoju kariery zawodowej - począwszy od staży dla uczniów szkół średnich i studentów wyższych uczelni, poprzez możliwość realizacji praktyk zawodowych, jak również podjęcia pracy zawodowej w strukturach firmy. Kolejne zajęcia wykładowe poświęcone były projektowaniu środków transportu do przewożenia materiałów sypkich w rolnictwie, budownictwie i w transporcie drogowym. Podczas zajęć praktycznych studentom zaprezentowano proces powstawiania naczep do przewozu produktów sypkich począwszy od magazynu blach, poprzez wycinanie elementów konstrukcji, gięcie, spawanie, zabezpieczenie antykorozyjne, nakładanie powłok lakierniczych i montaż.

 

5.01.2023r. #ZAWSZERAZEM

Nasza Koleżanka, Natalia Idaszewska potrzebuje pomocy, nie bądźmy obojętni… Walka z nieoperacyjnym, złośliwym rakiem piersi HER2+ z przerzutami do węzłów chłonnych i wątroby rozpoczęła się we wrześniu 2021 roku. Chemioterapia, leczenie immunologiczne i hormonalne, radioterapia – nie przyniosły oczekiwanego efektu. Jedyną szansą dla Natalii jest nowy, nierefundowany lek. Jedno podanie to koszt 34 tysięcy złotych, zatem kwota rocznego leczenia to kilkaset tysięcy…

Wesprzeć zbiórkę można na portalu „siepomaga.pl”: https://www.siepomaga.pl/natalia-idaszewska

19.01.2022 r. Oferta stypednium naukowego

W związku z realizacją w IMRiPS projektu OPUS (NCN) „IoNanoFluids - hybrydy ciecz jonowa-nanowęgiel jako superlubrykanty w metalowo-polimerowych węzłach tarcia” ogłoszony został konkurs na dwa stypendnia naukowe. 

Szczegóły dotyczące oferty