Data dodania

Budownictwo a środowisko

Kierownik Studium Doktoranckiego

prof. dr hab. inż. Zbigniew Kłos

Podstawowym celem Studium jest pomoc doktorantom w zdobyciu eksperckiej wiedzy niezbędnej do przygotowania rozprawy doktorskiej i rozwijaniu kariery nauczyciela akademickiego. Przedmioty w ramach Studium prowadzone są przez doświadczonych wykładowców, którzy są przewodnikami w trudnej sztuce podejmowania naukowego dyskursu w ramach zakreślonych przez akademickie konwencje, ale i wyzwalania kreatywności i innowacyjności na miarę współczesnego świata.

Studium nosi nazwę „Budownictwo a środowisko”, która odzwierciedla spojrzenie na środowisko zabudowane jako zintegrowaną całość, łączącą wszystkie dyscypliny biorące udział w procesach przygotowywania, wznoszenia i użytkowania obiektów budowlanych. Integralność ta stanowi podstawę, na której zbudowany został wielodyscyplinarny program Studium.

Poza przedmiotami z planu ramowego, organizowanymi centralnie dla doktorantów z wszystkich wydziałów Politechniki Poznańskiej, takich jak pedagogika, filozofia i języki obce, w programie znalazły się treści z dziedzin podstawowych dla nauk technicznych, w tym również przedmioty wspierające przekonanie o jedności wszystkich systemów budynku, jego interakcji z otoczeniem, powiązań z tkanką społeczną i kulturową oraz potrzeb gospodarczych czy ograniczeń natury technicznej lub prawnej.

 

Dyżury

  • Poniedziałek 11:15– 12:00 717 BM
  • Piątek 11:15– 12:00 717 BM

 

Sprawy administracyjne: mgr inż. Kataryzna Wojciechowska

e-mail: katarzyna.wojciechowska@put.poznan.pl

tel: 61 665 2313

 

Harmonogram zajęć

 

Formularz zaliczenia roku 

 

Prezentacja PP wzór

 

Stypendia Doktoranckie oraz zwiększenie stypendium doktoranckiego z dotacji podmiotowej

https://www.put.poznan.pl/pl/studia-doktoranckie/uchwaly-i-zarzadzenia

Wytyczne do opiniowania wniosków stypendialnych

 

Skala oceny osiągnięć osób ubiegających się o stypendia doktoranckie

 

Granty

Narodowe Centrum Nauki https://ncn.gov.pl/

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju http://www.ncbr.gov.pl/

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej http://www.fnp.org.pl/

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej http://www.kpk.gov.pl/

 

Poznański MOST i MOSTECH

W ramach współpracy pomiędzy Uczelniami poznańskimi “Poznański MOST” oraz w ramach ogólnopolskiej inicjatywy “MOSTECH” istnieje możliwość odbywania części zajęć dydaktycznych w Uczelni innej niż macierzysta. Obie inicjatywy poszerzają możliwości zindywidualizowanego rozwoju doktoranta i mają na celu budowanie interdyscyplinarnych zespołów badawczych.

 

Regulamin

Załącznik
PL