Data dodania

RELACJA: 70-lecie Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu

Szanowni Państwo,

W dniu 30 września br. Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu obchodził swój Jubileusz 70-lecia, który miał miejsce w Auli Magna Politechniki Poznańskiej. Rozpoczęcie tego wydarzenia odbyło się od przemówienia i przywitania gości przez Dziekana Wydziału prof. Jacka Pielechy. Zaraz po nim swoje przemówienie miał również Rektor JM prof. Teofil Jesionowski, który wspólnie z władzami uczelni uczestniczył w obchodach. Podczas Jubileuszu można było wysłuchać historii wydziału wygłoszonej przez prof. Marka Idziora oraz prof. Józefa Jasiczaka - byłych Dziekanów Wydziałów oraz zapoznać się z ofertą wydziału w zakresie kształcenia i badań. Po przerwie zaproszeni specjalni goście w tym absolwenci wydziału wygłosili następujące przemówienia: dr hab. Zbigniew Pilarczyk, prof. UAM "Gdzie w Poznaniu jest centrum miasta?", absolwenci Waldemar Pernak, Hubert Maciejewski oraz Bartłomiej Słowik z prezentacją "Projekt i budowa nowej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego". Panowie Maciej Andrzejewski z Fabryki Pojazdów Cegielskiego H. Cegielski oraz Seweryn Woś i Michał Kłobus z firmy Eiffage przedstawili swoje ścieżki kariery. 
W czasie obchodów Jubileuszu można było spotkać się i porozmawiać z wystawcami, m.in. Tascoprojekt S.A., Koleje Wielkopolskie, CX80 Polska, Pekabex Pref S.A., AMS, Royal Enfield, Preston Group, Kleenoil, Warbud S.A., John Deere czy z Wielkopolską Izbą Budownictwa. W Centrum Wykładowym zaprezentowały się również studenckie Koła Naukowe Politechniki Poznańskiej: PUTMotorsport, PUTRocketlab, PUTrain i PutRenovation, które zaprezentowały swoje pojazdy, będące efektem ich prac z którymi występują na różnych zawodach i konkursach. Przed budynkiem Centrum Wykładowego goście mogli podziwiać wystawę zabytkowych samochodów i motocykli, nowoczesnych ciągników rolniczych oraz pojazdów do badania nawierzchni drogowych.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, odwiedzającym, jak i zaangażowanym w przygotowania Jubileuszu 70-lecia Wydziału.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ z tego wydarzenia oraz LISTÓW GRATULACYJNYCH.

PL